ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výpis všech článků

Napsali o nás: RADNIČNÍ LISTY

Radniční listy - září 2011.

Napsali o nás: MORAVSKOSLEZSKÉ LISTY

Moravskoslezské listy - 1.7.2011.

ilustrace

Výstava "Tóny života"

Pro uživatele, jejich rodinné příslušníky i širokou veřejnost jsme připravili výstavu rukodělných a výtvarných prací uživatelů  v prostorách  oddělení hudby Městské knihovny Havířov, která se koná od 7. července do 25. srpna 2011.
Více ve Zveme Vás.

ilustrace

Sportovní dopoledne

Ve Sportovní hale na ul. Žákovské jsme ve spolupráci s Domovem seniorů Havířov uspořádali sportovní dopoledne, ve kterém změřili své síly a umění jejich a naši sportovci. Turnaje v boccia se zúčastnilo celkem sedm družstev a ve fotbale dvě. Po slavnostním zahájení se utkala v přátelském zápase družstva ve fotbalu. Naši fotbalisté bojovali jako lvi, přesto jsme byli poraženi smíšeným družstvem Domova seniorů, složeného i ze zaměstnanců.
Pak se na dvou hřištích rozběhly zápasy v Boccie. Do finálových bojů o první až čtvrtou příčku se probojovali Luňáci z Domova seniorů a naše družstva Čtyřlístek, Slunečnice a Mikado. Po napínavém finálovém utkání se na zlatém místě umístilo družstvo Slunečnice, na stříbrném Mikado. V klání o třetí a čtvrtou příčku s jasnou převahou získalo bronz družstvo Luňáci a čtvrtá bramborová medaile zůstala družstvu Čtyřlístek. Kapitáni družstev převzali z rukou vedoucího střediska pamětní diplomy a každý ze sportovců obdržel malý dárek vyrobený klienty SANTÉ. Již dnes se těšíme na další společné akce, neboť nežijeme vedle sebe, ale spolu.
 

ilustrace

Předání darů primátora

Ve čtvrtek 16. prosince k nám zavítalo nové vedení města v čele s primátorem, Ing. Zdeňkem Osmanczykem. Předání bylo klasicky provázeno tiskovou konferencí, při které naši klienti natahovali na skřipec celé vedení města. Dotazy všeho druhu se sypaly jako z rukávu a brzy se přiblížila doba, kdy poslední zodpovězený dotaz dal možnost předat kýžené dary, které zkvalitní provoz a pomohou k rozšíření poznání nových zkušeností a povedou k samostatnějšímu životu našich uživatelů.

ilustrace

Cena hejtmana Moravskoslezského kraje

V úterý 7. prosince proběhla pro nás velmi poetická a slavná událost. Proč poetická? Cena hejtmana se totiž udílela za literární dílo. Prvním místem za svou sbírku Minipovídky II „Kolotoč“ byla oceněna Michaela Poskerová, která tímto mnohé překvapila a hlavně velmi potěšila. Michaela nejen že povídky sama napsala, ale také doplnila osobitými kresbami. Dalším oceněným byl Jakub Petřík za svou básnickou sbírku s názvem „Soubor básní“. Svou tvorbou se dopracoval, doslova dopsal, na krásné třetí místo. Oba spisovatelé obdrželi finanční ocenění a věcný dar přímo z rukou hejtmana Ing. Jaroslava Palase. Je pro nás velmi potěšující, že hned dva naši klienti dokázali obstát ve velmi náročné konkurenci.

ilustrace

„Havajský bál “ v Santé

Na prahu blížící se zimy a vánočních svátků, v den kdy Martin přijíždí na bílém koni, se havířovská Reneta vyzdobila exotickými květy, tropickým ovocem a vůně moře byla doslova cítit ze všech koutů. O zahájení „Havajského bálu“ se postarali se svými bubínky klienti z Centra pracovní činnosti. Rolí průvodců nezapomenutelným odpolednem se stali Zdeněk Krejza a Pavlína Sztefková. Pod jejich taktovkou se tančilo, zpívalo, soutěžilo a samozřejmě nechyběla ani netrpělivě očekávaná tombola, ve které každý si odnesl nějakou výhru. K tanci i k poslechu nám hrála působivé havajské melodie kapela Kubemuzik. Všichni hosté odhodili pláštík každodennosti a věnovali se zábavě nebo vzpomínali na krásné dny zalité sluncem. Zlatým hřebem krásného odpoledne bylo vystoupení ostravské skupiny Flamenco, kteří přijali naše pozvání a předvedli nám ukázky ze svého tanečního umění. Náš dík samozřejmě patří všem sponzorům, kteří nás obdarovali.


 

ilustrace

IV. ročník fotbalového turnaje „O putovní pohár SANTÉ“

Dne 20. října 2010 se uskutečnil čtvrtý ročník turnaje v sálové kopané, který proběhl v Městské sportovní hale v Havířově. O putovní pohár SANTÉ bojovalo celkem 43 sportovců z Havířova, Města Albrechtic, Pržna, Komorní Lhotky a Českého Těšína. Pořadatelem turnaje bylo SANTÉ - Domov pro osoby se zdravotním postižením. Turnaj navštívila řada významných hostů a slavnostní zahájení provedl primátor Města Havířova pan František Chobot.
Fotbalové týmy byly rozděleny do dvou skupin, které určily pořadí pro finálová utkání. První místo si vybojovali hráči SK NOVÁCI z Města Albrechtice nad domácím týmem SK KOSATKY z Havířova. Tím obhájili loňský titul a kromě zlaté medaile si odvezli domů i putovní pohár, který bude rok zdobit jejich prostory. V tuhém boji o třetí a čtvrtou příčku zvítězili těsným výsledkem hráči SK BESKYD z Pržna nad LIGOTČANY z Komorní Lhotky. Pátou příčku jasným výsledkem potvrdili fotbalisté SPMP HAVÍŘOV nad nováčky turnaje STUDENŤÁKY z Církevní střední školy z Českého Těšína.

 

Celkový počet článků: 204


Partneři Santé-Havířov

Další informace

Podpořte nás nakupováním na svých oblíbených e-shopech!
Věděli jste, že nyní můžete naší organizaci pomoct i obyčejným nákupen na internetu? Přidali jsme se do projektu GIVT, který podporuje neziskové organizace a sportovní kluby. Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT. Část peněz z Vaší útraty bude darována nám! Je to opravdu jednoduché, zabere Vám to jen několik vteřin vašeho času. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc. Více zde.

Upravit Cookie předvolby

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

SANTÉ HAVÍŘOV
Tajovského 1156/1
736 01 Havířov-Podlesí
Tel.: 596 411 026
Fax: 596 411 025
reditel@sante-havirov.cz
IČ: 00847470, DIČ: CZ00847470

Bankovní spojení:
Česká spořitelna - 1666000319/0800

Kraj: Moravskoslezský
Obec: Havířov
Zřizovatel: Statutární město Havířov

Statutární zástupce:
Mgr. Michaela Rosová

Ostatní:
Naše organizace je zapsána v registru poskytovatelů sociálních služeb
 

Další informace