ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Historie

14. ledna 2010

Historie naší organizace sahá až do roku 1979, kdy byl z jednoho rodinného domku v Atriové ulici zřízen Ústav sociální péče pro mládež s mentálním postižením pod názvem „Škola hrou“. 

V roce 1994 po rekonstrukci objektu bývalých jeslí na ul. Tajovského došlo k rozšíření zařízení o nové pracoviště s názvem „Škola života“, v němž byly pro zájmovou činnost uživatelů zřízeny dílny tkalcovská, šicí, košíkářská a keramická.

Koncem roku 1997 získala organizace prostory bývalých jeslí na ul. Nerudova, kde bylo hlavní sídlo organizace, terapeutická pracoviště a Chráněné bydlení.

V roce 2002 se rozšířil objekt na ul. Tajovského o rekonstruovanou budovu bývalé Mateřské školy, sousedící se Školou života. Propojením obou budov vzniklo Centrum zájmové činnosti, do kterého byla soustředěna všechna terapeutická pracoviště. Současně proběhla rekonstrukce objektu na ul. Nerudova, který dosud slouží už jen jako Chráněné bydlení.

V roce 2006 se organizace rozšířila o Dětské denní sanatorium na ul. Lípové. Během roku 2007 byly zprovozněny prostory pro volnočasové aktivity uživatelů na ul. Čelakovského. V září 2009 bylo do těchto prostor přestěhováno Dětské denní sanatorium, s novým názvem Denní stacionář. Cílovou skupinou ve stacionáři jsou děti a dospělí s kombinovanými vadami.

V souvislosti s novým zákonem o sociálních službách organizace nesla od dubna 2007 název SANTÉ - Domov pro osoby se zdravotním postižením, příspěvková organizace. V roce 2010 změnila organizace název na SANTÉ – centrum ambulantních a pobytových sociálních služeb, příspěvková organizace, její hlavní sídlo je na ul. Tajovského 1156/1, Havířov.

V roce 2020 organizace rozšířila své poskytované služby o novou pobytovou sociální službu - odlehčovací službu, která je začleněna do prostor chráněného bydlení na ul. Nerudova 351/12, Havířov – Město.

V dubnu roku 2023 došlo k přestěhování denního stacionáře na ul. Čelakovského do nově zrekonstruovaných prostor na ul. U Jeslí 893/2, Havířov – Šumbark pod novým názvem Stacionář „V Zahradě“. V červnu téhož roku došlo k ukončení sociální služby Stacionáře Lipová na ul. Lipová a plánovanému stěhování aktivizačních činností na stacionář MIKADO a Stacionář „V Zahradě“.
 
V současné době organizace nabízí klientům ambulantní službu ve dvou střediscích, a to Stacionář „V Zahradě“ na ul. U Jeslí, MIKADO na ul. Tajovského, a dvě pobytové službu Chráněné bydlení a Odlehčovací službu na ul. Nerudova v Havířově.

V Havířově: 24.08.2023


Partneři Santé-Havířov

Další informace

Podpořte nás nakupováním na svých oblíbených e-shopech!
Věděli jste, že nyní můžete naší organizaci pomoct i obyčejným nákupen na internetu? Přidali jsme se do projektu GIVT, který podporuje neziskové organizace a sportovní kluby. Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT. Část peněz z Vaší útraty bude darována nám! Je to opravdu jednoduché, zabere Vám to jen několik vteřin vašeho času. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc. Více zde.

Upravit Cookie předvolby

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

SANTÉ HAVÍŘOV
Tajovského 1156/1
736 01 Havířov-Podlesí
Tel.: 596 411 026
Fax: 596 411 025
reditel@sante-havirov.cz
IČ: 00847470, DIČ: CZ00847470

Bankovní spojení:
Česká spořitelna - 1666000319/0800

Kraj: Moravskoslezský
Obec: Havířov
Zřizovatel: Statutární město Havířov

Statutární zástupce:
Mgr. Michaela Rosová

Ostatní:
Naše organizace je zapsána v registru poskytovatelů sociálních služeb
 

Další informace