ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Události roku 2021

17. února 2022

Vánoční dary pro klienty organizace SANTÉ
Dne 17. 12. 2021 se na středisku MIKADO uskutečnilo slavnostní předání vánočních darů, které našim klientům věnovalo  vedení města Havířova. Z důvodu nepříznivé situace ohledně epidemie COVID 19 proběhlo předání vánočních darů netradičně a to bez přítomnosti vedení města Havířova. Klienti dary přebrali z rukou ředitelky organizace SANTÉ Mgr. Michaely Rosové.
     

Mikuláš zavítal do SANTÉ
Mikuláš chodí s nadílkou, která potěší nejen malé ale i nás velké. V SANTÉ toho nejsme výjimkou, i u nás se objevil košík plný mikulášských balíčků. Letošní rok nebyl z důvodu Covidových opatření provázen tradičním Mikulášem a jeho společníky, ale i tak měli klienti na střediscích připraven každý svůj pestrý Mikulášský program. Chtěli bychom tímto poděkovat našemu dlouholetému partnerovi panu Ing. Tomáši Goreckému, který každoročně pro naše klienty tyto mikulášské balíčky připravuje.

    


Cena hejtmana Moravskoslezského kraje 2021
V letošním roce se naši klienti se svými díly dostali do finále výtvarné soutěže Ceny hejtmana Moravskoslezského kraje. Vyhlášení letošní ceny proběhlo v komorním duchu, za účasti pouze oceněných autorů a jejich doprovodů. Celkem se letošní soutěže zúčastnilo čtrnáct autorů z jedenácti organizací. Organizaci SANTÉ zastupovali čtyři autoři. Největšího úspěchu dosáhl Milan Hyžík se svým dílem z olejomalby nazvaný „Kůň“, za které získal třetí místo, za což obdržel z rukou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Ing. Jakuba Unucky, MBA finanční ocenění. Čestné uznání za čtvrté místo získal Stanislav Ryšánek, se svým dílem „Papoušci v přírodě“, které vytvořil z kousků PET lahví. V příštím roce se opět těšíme na tuto soutěž, na kterou se již nyní připravujeme s novými nápady a výtvarnými technikami.

      


O pohár SANTÉ 2021
Organizace SANTÉ – centrum ambulantních a pobytových sociálních služeb v Havířově, letos už po čtrnácté uspořádala tradiční fotbalový turnaj v sálové kopané „O Pohár SANTÉ“. Týmy tohoto turnaje jsou složeny z hráčů se zdravotním hendikepem a hráčů bez zdravotního omezení, takzvaných partnerů. Tento systém je standartní pro tuto specifickou hru, která se nazývá sjednocená kopaná a je rozšířená téměř po celém světě. Na letošní čtrnáctý turnaj se přihlásilo celkem osm týmů. Fotbalový turnaj zahájili úvodním slovem primátor města Havířova pan Ing. Josef Bělica, MBA a ředitelka organizace SANTÉ  paní Mgr. Michaela Rosová.
Pro všechny účastníky bylo vytvořeno zázemí s bohatým občerstvením, za které děkujeme naším sponzorům a partnerům pekárně SEMAG, spol. s r.o. Havířov, firmě  KOVONA SYSTÉM, a.s. Český Těšín a Statutárnímu městu Havířov. Pro tři nejlepší týmy byly připraveny ceny, medaile a poháry, které jím slavnostně předal předseda fotbalového klubu MFK Havířov pan Bronislav Šimša. Na 1. místě se umístil tým Kopretina z Kopřivnice, 2. místo obsadil tým SPMP Havířov, 3. místo tým SK Medvědi z organizace Čtyřlístek, Ostrava - Muglinov. Celou atmosféru fotbalového turnaje doplňovali svým fanděním diváci, rodiče, klienti a kolegové.

       


VII. ročník turnaje ve stolním tenisu „O pohár primátora města Havířova“
V letošním roce 23.10.2021 se sjelo na turnaj 8 týmů z celé Severní Moravy. Klienti se těšili, že si nejen zahrají, ale setkají se také po dlouhé době s kamarády z jiných zařízení. Sportovní klub Kosatky sestavil 2 týmy po 5 hráčích. Letos se hrálo systémem zvaným pavouk, kdy tým po prohře v hlavní soutěži spadne do kola poražených, kde se může dostat až na celkové 2. místo. Náš tým A se probojoval dvěma vítězstvími do finále, kde podlehl týmu Ostrava Čtyřlístek, který titul obhajoval. Druhý tým B po prvním kole spadl do kola poražených, kde vyhrál 1 zápas a celkově skončil na 5. místě. O všechny bylo dobře postaráno a navíc obdrželi prima dárky. Tým A dokonce dostal dort a pohár za 2. místo. Určitě se tohoto turnaje zúčastníme rádi i v příštím roce.

   

"Zahradní slavnost 2021"
Dne 15. 09. 2021, se po delší odmlce zapříčiněná epidemii COVID 19 uskutečnila již tradiční zahradní slavnost pro všechny klienty organizace SANTÉ – centra ambulantních a pobytových sociálních služeb a jejich rodinné příslušníky. Program zahradní slavnosti byl nabitý. Během zahradní slavnosti vystoupili klienti a zaměstnanci s tanečním vystoupením „Jeruzaléma“ a rovněž vystoupil i hudební soubor „Souznění“ pod vedením dobrovolníků z Adry paní Puferové a paní Heřmanové.  Pro  všechny bylo připraveno bohaté občerstvení a zábavné hry jako např. hledání fazolí, trefa na cíl, ruské kuželky, bosý chodník a v neposlední řadě také canesterapie. K poslechu a tanci hrál DJ Mara. Počasí se nám vydražilo a všichni si zahradní slavnost velice užili. Děkujeme tímto všem zaměstnancům za pomoc při organizaci a sponzorům za poskytnutí sponzorských darů na zahradní slavnost.
       

Cena Mosty 2020
Dne 21. 09. 2021 se organizace SANTÉ – centrum ambulantních a pobytových sociálních služeb účastnila slavnostního vyhlášení cen MOSTY 2020. Celkem bylo na cenu MOSTY 2020 nominováno 31 osob a organizací zaměřujících se na podporu  osob se zdravotním postižením ve čtyřech kategoriích. Do užšího výběru nominovaných postoupilo 20 nejlepších. Organizace SANTÉ  byla nominována na cenu MOSTY 2020 za více jak 40 let poskytování ambulantních a pobytových sociálních služeb osobám s mentálním popřípadě kombinovaným postižení v Havířově. Slavnostní vyhlášení ceny MOSTY 2020 probíhalo v Domu kultury města Ostravy,  celým programem  vyhlášení provázel a moderoval Aleš Cibulka. Během slavnostního vyhlášení vystoupila s proslovem patronka cen MOSTY paní Ing. Livie Klausová, CSc. V rámci celého odpoledního programu vystoupil písničkář a zpěvák Jaromír Nohavica. Ředitelka organizace SANTÉ Mgr. Michaela Rosová slavnostně převzala pamětní nominační plaketu ceny MOSTY 2020. Pro všechny zúčastněné to byl nesmírně velký kulturní zážitek a všichni si tento den velice užili.
   


Bosý chodník 
Na středisku MIKADO jsme nově pro klienty organizace instalovali Bosý chodník. Chůze naboso stimuluje krevní oběh a funkci srdce, podporuje funkci trávicího a dýchacího ústrojí, pomáhá proti vzniku artritidy, zlepšuje aktivaci a odpověď imunitního systému. Z pohledu alternativní medicíny je chůze bosou nohou vlastně akupresurní masáž, při které dochází ke stimulaci různých orgánu. GLOBUS Lepší svět 2021
V rámci projektu Globus Lepší svět 2021 přebrala dne 25. 5. 2021  paní Mgr. Michaela Rosová, ředitelka organizace SANTÉ – centra ambulantních a pobytových sociálních služeb, z rukou paní Renáty Čechmanové, ředitelky hypermarketu Globus Havířov, finanční šek na 40.000,- Kč. Získané finanční prostředky budou využity na realizaci projektu „Zahradní altán a posezení pro klienty denního stacionáře MIKADO“. Velice děkujeme za finanční podporu naší organizace a za příjemnou návštěvu.
   
„Jednou nad vodou, jednou pod vodou“
Od 01. dubna do 14. května 2021 probíhala výstava děl klientů organizace SANTÉ – centra ambulantních a pobytových sociálních služeb Havířov v prostorách OC ELAN. Výstava nesla název „Jednou nad vodou, jednou pod vodou“. I přes nelehkou situaci zapříčiněnou epidemii COVID 19  výstavu navštívilo nespočet návštěvníků z řad klientů, rodičů, opatrovníků, tak i z řad široké veřejnosti. Touto cestou bychom chtěli velice poděkovat správě OC ELAN, za propagaci a poskytnutí prostor pro tuto nádhernou výstavu.

  Obrázky klientů organizace SANTÉ dělají radost dětem v havířovské nemocnici

 
V době kdy byl Stacionář Lipová uzavřený z důvodu epidemie COVID 19, naši klienti doma nezaháleli. Kreslili si se svými rodiči, opatrovníky ale i sami pro radost. Náš klient p. Vítězslav Suchý přišel s nápadem, že by jeho obrázky mohli udělat radost i někomu jinému a to dětem na Dětském lůžkovém oddělení v havířovské nemocnici.  Sociální pracovnice se domluvila s vrchní sestrou Dětského lůžkového oddělení na osobním předání obrazů, kde p. Suchý spolu s pracovníkem v sociálních službách obrázky předal. Jeho obrázky tak budou dělat radost malým pacientům, kteří jsou zde na oddělení hospitalizováni. Za krásný nápad p. Suchému děkujeme.


Partneři Santé-Havířov

Další informace

Podpořte nás nakupováním na svých oblíbených e-shopech!
Věděli jste, že nyní můžete naší organizaci pomoct i obyčejným nákupen na internetu? Přidali jsme se do projektu GIVT, který podporuje neziskové organizace a sportovní kluby. Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT. Část peněz z Vaší útraty bude darována nám! Je to opravdu jednoduché, zabere Vám to jen několik vteřin vašeho času. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc. Více zde.

Upravit Cookie předvolby

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

SANTÉ HAVÍŘOV
Tajovského 1156/1
736 01 Havířov-Podlesí
Tel.: 596 411 026
Fax: 596 411 025
reditel@sante-havirov.cz
IČ: 00847470, DIČ: CZ00847470

Bankovní spojení:
Česká spořitelna - 1666000319/0800

Kraj: Moravskoslezský
Obec: Havířov
Zřizovatel: Statutární město Havířov

Statutární zástupce:
Mgr. Michaela Rosová

Ostatní:
Naše organizace je zapsána v registru poskytovatelů sociálních služeb
 

Další informace