ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Konference k transformaci se vydařila

11. května 2015

Dne 22. dubna se v kulturním domě Radost v Havířově uskutečnilo již druhé Pracovní setkání k transformaci. Akci pořádala obecně prospěšná společnost Centrum podpory transformace a konala se pod záštitou primátora města Havířov Ing. Daniela Pawlase.

V úvodu setkání proběhla panelová diskuse, které se zúčastnil mimo jiné vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Mgr. Daniel Rychlik, MUDr. Jan Pfeiffer a také Ing. Tamara Šeligová, ředitelka organizace Santé v Havířově. Tématem diskuse byly dosavadní zkušenosti s transformací a její další vývoj jak na úrovni našeho kraje, tak celé České republiky, potažmo Evropské unie. Následovaly workshopy, které dávaly příležitost sdílet přítomným zkušenosti, radosti i strasti, které s sebou transformace přináší. Přítomní řešili finanční náklady procesu transformace, podporu rozhodování lidí, kteří odcházejí do komunitních služeb, a řadu dalších témat. Diskutovat přišel i pan Svatomil Dehner, člověk, který zažil ústav, dnes žije v bytě a je ochoten o změnách, které mu přinesl odchod z ústavu do běžného života, hovořit veřejně.

O akci měli zájem zejména poskytovatelé sociálních služeb z Havířova a okolních měst, kteří vyjádřili spokojenost s tím, že měli možnost se o transformaci bavit se svými kolegy a učit se tak i ze zkušeností ostatních.
Mgr. Kateřina Krčmářová.

Video reportáž o transformaci


    Partneři Santé-Havířov

Další informace

Podpořte nás nakupováním na svých oblíbených e-shopech!
Věděli jste, že nyní můžete naší organizaci pomoct i obyčejným nákupen na internetu? Přidali jsme se do projektu GIVT, který podporuje neziskové organizace a sportovní kluby. Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT. Část peněz z Vaší útraty bude darována nám! Je to opravdu jednoduché, zabere Vám to jen několik vteřin vašeho času. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc. Více zde.

Upravit Cookie předvolby

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

SANTÉ HAVÍŘOV
Tajovského 1156/1
736 01 Havířov-Podlesí
Tel.: 596 411 026
Fax: 596 411 025
reditel@sante-havirov.cz
IČ: 00847470, DIČ: CZ00847470

Bankovní spojení:
Česká spořitelna - 1666000319/0800

Kraj: Moravskoslezský
Obec: Havířov
Zřizovatel: Statutární město Havířov

Statutární zástupce:
Mgr. Michaela Rosová

Ostatní:
Naše organizace je zapsána v registru poskytovatelů sociálních služeb
 

Další informace