ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Klienti SANTÉ se snaží uplatnit na trhu práce

16. února 2015

Organizace SANTÉ centrum ambulantních a pobytových sociálních služeb se zařadila do projektu Podpora procesu transformace pobytových sociálních služeb v Moravskoslezském kraji II, CZ.104/3.1.00/A9.00005. Jedním z cílů tohoto projektu je podpora zaměstnávání lidí s postižením. Spolupráce byla zahájena koncem listopadu minulého roku a bude pokračovat do konce dubna roku letošního. V organizaci SANTÉ začal působit jeden ze sedmi jobcoachů (profesionálních asistentů), který pomáhá pěti klientům v uplatnění se na trhu práce.

Vybraní klienti jsou v rámci projektu proškolováni v oblasti dovedností potřebných pro získání zaměstnání. Učí se orientovat na pracovním trhu, psát životopis, využívat možností úřadu práce, vyhledávat inzeráty a nabídky přes internet. Asistent je také učí komunikačním dovednostem potřebných při ucházení se o zaměstnání, základním znalostem pro sepsání pracovní smlouvy. Zároveň jsou aktivně podporováni při hledání pracovních míst v dostupném okolí.

Co může tento projekt našim klientům přinést? Pocit potřebnosti a seberealizaci, možnost získání finančních prostředků. Projekt jim pomáhá přiblížit se svým snům, žít tak, jako ostatní lidé. V novém prostředí mají možnost se setkat s jinými lidmi a navázat nová přátelství. Proto je můžete potkat, jak se jdou s podporou svého asistenta zeptat na možnost brigády nebo stálého pracovního místa. Co našim klientům rozhodně nechybí je velká iniciativa a chuť pracovat, být užitečný, pomáhat.

V úvodu projektu jsme zaznamenali velký úspěch. Podařilo se nám, získat jedno pracovní místo v chráněné dílně u firmy Jaroslava Konečná, do které začal od ledna docházet náš klient. Vedení firmy děkujeme za velmi vstřícný krok.
V podpoře hledání pracovního uplatnění našich klientů budeme pokračovat i po ukončení projektu a věříme, že se nám podaří najít jim vhodné uplatnění na trhu práce.
 

Zpracoval: Bc. Zdeněk Krejza


Partneři Santé-Havířov

Další informace

Podpořte nás nakupováním na svých oblíbených e-shopech!
Věděli jste, že nyní můžete naší organizaci pomoct i obyčejným nákupen na internetu? Přidali jsme se do projektu GIVT, který podporuje neziskové organizace a sportovní kluby. Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT. Část peněz z Vaší útraty bude darována nám! Je to opravdu jednoduché, zabere Vám to jen několik vteřin vašeho času. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc. Více zde.

Upravit Cookie předvolby

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

SANTÉ HAVÍŘOV
Tajovského 1156/1
736 01 Havířov-Podlesí
Tel.: 596 411 026
Fax: 596 411 025
reditel@sante-havirov.cz
IČ: 00847470, DIČ: CZ00847470

Bankovní spojení:
Česká spořitelna - 1666000319/0800

Kraj: Moravskoslezský
Obec: Havířov
Zřizovatel: Statutární město Havířov

Statutární zástupce:
Mgr. Michaela Rosová

Ostatní:
Naše organizace je zapsána v registru poskytovatelů sociálních služeb
 

Další informace