Kraj: Moravskoslezský
Obec: Havířov
Zřizovatel:
Statutární město Havířov
Statutární zástupce:
Mgr. Stanislava Gorecká
Sídlo organizace:
Tajovského 1156/1
736 01 Havířov-Podlesí
Tel.: 596 411 026
Fax: 596 411 025
sante@sante-havirov.cz
IČ: 00847470, DIČ: CZ00847470
Bankovní spojení:
Česká spořitelna - 1666000319/0800
Ostatní:
Naše organizace je zapsána v registru
poskytovatelů sociálních služeb
Kompletní kontaktní údaje naleznete zde
Obec: Havířov
Zřizovatel:
Statutární město Havířov
Statutární zástupce:
Mgr. Stanislava Gorecká
Sídlo organizace:
Tajovského 1156/1
736 01 Havířov-Podlesí
Tel.: 596 411 026
Fax: 596 411 025
sante@sante-havirov.cz
IČ: 00847470, DIČ: CZ00847470
Bankovní spojení:
Česká spořitelna - 1666000319/0800
Ostatní:
Naše organizace je zapsána v registru
poskytovatelů sociálních služeb
Kompletní kontaktní údaje naleznete zde
Fulltextové vyhledávání
SANTÉ HAVÍŘOV
Posláním příspěvkové organizace SANTÉ - centrum ambulantních a pobytových sociálních služeb je poskytování kvalitních sociálních služeb lidem s mentálním postižením tak, aby mohli i při jejich užívání vést co nejsamostatnější život.Informujeme zájemce o možnosti využití denních sociálních služeb v Denním stacionáři na ul. Čelakovského, ve středisku MIKADO na ulici Tajovského a ve Stacionáři Lipová na ulici Lipová.
PODPOŘTE NÁS!

Podpořte nás nakupováním na svých oblíbených e-shopech!
Věděli jste, že nyní můžete naší organizaci pomoct i obyčejným nákupen na internetu? Přidali jsme se do projektu GIVT, který podporuje neziskové organizace a sportovní kluby. Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT. Část peněz z Vaší útraty bude darována nám! Je to opravdu jednoduché, zabere Vám to jen několik vteřin vašeho času. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc.
Partneři Santé Havířov
Transformace
Volný čas a my…
V rámci projektu „Podpory procesu transformace pobytových sociálních služeb v Moravskoslezském kraji“ probíhala od září 2014 do dubna 2015 v našem Chráněném bydlení „Metodická podpora pracovníků a uživatelů“, organizovaná o.p.s. Jinak. Tento projekt se zabýval podporou klientův oblasti trávení volného času. Na začátku projektu byl vytvořen tým, ve kterém působil asistent, metodik určený pro naše středisko, pracovníci Chráněného bydlení a postupně zapojovaní dobrovolníci. Cílem bylo odbourání stereotypů a zkvalitnění trávení volného času s tím, aby aktivity přetrvaly i po skončení projektu a staly se součástí běžného života našich klientů. Nejen, že se naši klienti zúčastnili různých akcí pořádaných městem Havířov, sportovních aktivit, výletů do okolních měst, ale také jeli např. i do Prahy nebo Jeseníků. Také se povedlo zapojit jednoho imobilního klienta do pravidelné návštěvy Boccii. Tento projekt byl pro středisko velkým přínosem a jsme rádi, že jsme měli možnost se do něj zapojit.
Zaměstnanci Chráněného bydlení Santé
„Ze spolupráce s obyvateli chráněného bydlení, zaměstnanci a dobrovolníky vím, že projekt měl svůj význam. Společnými silami jsme přispěli ke zlepšení jejich života. Všem lidem v Chráněném bydlení Santé přeji, aby způsob trávení volného času a podpora lidmi kolem nich nebyla něčím nedosažitelným, ale aby se stala běžnou součástí jejich života, o nějž nám společně jde. Přeji Vám hodně síly a spoustu zážitků.“
Matěj Kopa asistent volného času, Jinak o.p.s.

Srdečně Vás zveme na druhé celorepublikové pracovní setkání Transformace sociálních služeb, které se tentokrát koná 22. 4. 2015 od 10.00 do 16.00 v Havířovském Domu kultury Radost.
Pracovního setkání poskytovatelů zapojených do projektu Transformace sociálních služeb, kterého se zúčastní nejen poskytovatelé transformujících se ústavních zařízení a komunítních služeb, ale i zástupci z krajských úřadů, ministerstva práce a z dalších organizací, které se podílejí na transformaci.
Co to je transformace (deinstitucionalizace) a jaký má význam pro člověka, který využívá sociální služby?
Může si svobodně zvolit místo svého bydliště a využívat místní sociální služby (není omezován dostupností sociálních služeb), podílet se na životě společnosti a zastávat běžné společenské role , žít v běžném životním a denním rytmu, který si zvolil, a využívat přitom běžně dostupné společenské zdroje, např. chodit do místní školy, do práce apod.
Tyto a další otázky budou hlavní programem konference, která se koná pod záštitou primátora Statutárního města Havířov Daniela Pawlase
Program konference
9.00 Prezence účastníků
10.00 Zahájení
Deinstitucionalizace sociálních služeb: mýty a fakta – přednáška
Jan Pfeiffer, Milan Šveřepa
10.45
Transformace: dosavadní zkušenosti a další vývoj. Panelová diskuse
Jan Preiffer, evropská expertní skupina pro deinstitucionalizaci
Daniel Rychlik, Krajský úřad Moravskoslezského kraje
Terezie Hradilková, Centrum podpory transformace, o.p.s.
11.30 představení témat první části workshopů
12.30 - 14.00 workshopy (souběžně)
Učíme se z příběhů – I. část. Jak sbírat a zveřejňovat transformační úspěchy.
Svatomil Dehner, Kateřina Krčmářová, Petra Skácelová
Transformace je prý drahá. Ha ha.
Milan Šveřepa
Nezávislé bydlení. Domov pro mne.
Libor Doležal, zakladatel Domova pro mne
Podpora aktivního rozhodování uživatelů v ústavních zařízeních. Práce s uživateli.
Terezie Hradilková
14.00 přestávka
14.15 – 16.00 workshopy (souběžně)
Hra na život?
Šárka Hlisnikovská
Učíme se z příběhů – II. část. Příběhy lidí, kteří odešli z ústavní péče.
Svatomil Dehner, Kateřina Krčmářová, Petra Skácelová
Ústavní prostředí vs. pracovníci.
Terezie Hradilková
Spolupráce s opatrovníkem.
Jana Tomšová
16.00 Závěr

Registrační číslo projektu č. CZ.1.04/3.1.03/87.00023.
„Co s nimi bude…?“
„Co s nimi bude…?“ Takto se ptali rodiče a opatrovníci lidí, kteří bydlí v chráněném bydlení, na informačním setkání k plánovaným změnám.
Setkání proběhlo 25. září a jeho cílem bylo předat blízkým a opatrovníkům informace o tom, co se plánuje, co se rozumí pojmem „transformace“ a proč jsme se do transformace pustili. Také jsme chtěli, aby měli všichni, koho změny zajímají, možnost se na cokoli zeptat.
První část setkání jsme věnovali informacím o tom, co se děje v oblasti transformace pobytových služeb v České republice a zejména v Moravskoslezském kraji, který začal měnit ústavní služby jako jeden z prvních v naší zemi. Také jsme hovořili o tom, že Moravskoslezský kraj podporuje změnu ústavních služeb ve služby poskytované v běžném prostředí i ve svém komunitním plánu a že je důležité naplňovat komunitní plán kraje mj. proto, abychom do budoucna získali potřebné dotace na provoz služby.
Ve druhé části jsme zrekapitulovali, co se dosud (za cca 12 měsíců) transformace chráněného bydlení udělalo, a také, co se v nejbližší době plánuje.
Třetí část byla zaměřena více prakticky. Své životní příběhy přišli přítomným přiblížit dva pozvaní hosté. Jedná se o dva muže, kteří oba žili v ústavu a dnes bydlí ve svém bytě s podporou asistentů. Byli velice otevření a odpověděli na všechny otázky, které z publika zazněly.
Na závěr vyplnili přítomní anonymní dotazník zpětné vazby. Když jsme si dotazníky přečetli, potěšilo nás, že celá řada lidí, kteří se zúčastnili semináře, vidí v nastaveném procesu transformace možnost posunu obyvatel chráněného bydlení směrem ke zkvalitnění jejich života a možnosti se nadále rozvíjet. Nepřekvapilo nás, že se také objevily obavy o to, jak tito lidé změnu zvládnou. Obavy jsou pochopitelné. Dále také zaznělo poděkování pracovníkům za jejich „nedocenitelnou a potřebnou práci, kterou věnují klientům bydlení“.
Jsme velice rádi, že se setkání zúčastnili opatrovníci obyvatel chráněného bydlení a jejich blízcí v tak hojném počtu a že i po ukončení semináře se zajímali o další podrobnější informace. Již v tuto chvíli můžeme slíbit, že i nadále budeme jednotlivé rodiče a opatrovníky průběžně informovat o dílčích krocích, které se budou v procesu transformace dít, a to jak formou skupinových setkání, tak individuálně. Rádi bychom závěrem řekli, že všechny změny, které se v současnosti dějí či plánují, děláme v zájmu obyvatel chráněného bydlení tak, aby mohli bydlet běžným způsobem života, tak jako všichni ostatní. Každý člověk, který v chráněném bydlení žije, dostane takovou podporu, aby pro něj změna byla bezpečná a byla posunem k lepšímu.
Mgr. K. Krčmářová, J. Kublová

Autor: Sante | Zobrazeno: : 3211x